Koniec eliminacji internetowych

Zaloguj się

Finały

Finały się odbyły! Zwycięzcy wyłonieni!

To były finały, jakich się nie spodziewaliśmy! Zapytacie dlaczego? Z co najmniej kilku powodów:

1. Przede wszystkim nie zakwalifikował się do finałów zeszłoroczny Mistrz.
  2. Zeszłoroczny Mistrz w innej kategorii musiał odwołać swój przyjazd na 12 godzin przed finałami, a jeszcze inna finalistka na 6!
  3. Na drodze przyjazdu nad Biebrzę stanęły wielu osobom inne zobowiązania: zawodowe, prywatne, np. sezon komunijny, bale ósmoklasisty, zgrupowania harcerskie; a nawet zepsute auto.
  4. Zdarzając się w zwyczajny, czyli 2-dniowy weekend, finały niemal na rubieżach Polski okazały się dla wielu „nie do odwiedzenia” – wnioski wyciągnęliśmy wspólnie z uczestnikami i wstępne plany są :).

Z dobrych wieści!

1. Niektórzy jednak dojechali!! 🙂
  2. W jednej z kategorii wygrał 9-latek – choć o mały włos, a od zdobywcy 3. miejsca dzieliła go jedna poprawna odpowiedź! – Gratulujemy uważności i znajomości pisowni polskiej – a przede wszystkim ptaków – w tak młodym wieku!
  3. Zwyciężczyni najtrudniejszej kategorii „ze śpiewu” zdobyła bagatela! 90 punktów!
  4. Zwycięzca w kategorii „z opisu” wyjechał podwójnie spełniony, gdyż na wycieczce terenowej zaobserwował swą pierwszą w życiu wodniczkę! (dała się zobaczyć także pozostałym. ;))

Klasyfikacja medalowa Mistrzostw Polski w Ptaszków Nazywaniu 2022 przedstawia się następująco: